Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6900 | АРТ ДЖУНГЛА

Филмът ”Бащата” е българското предложение за ”Оскар” за чуждоезичен филм

Филмът  ”Бащата” е българското предложение за ”Оскар” за чуждоезичен филм
Източник: БГНЕС
Българското предложение за наградата ”Оскар” за чуждоезичен филм е лентата ”Бащата” на режисьорите Кристина Грозева и Петър Вълчанов.
 

Това съобщиха от Националния филмов център. 

Филмът е носител на голямата награда „Кристален глобус“ от фестивала в Карлови Вари, бил е показван на фестивали по цял свят. Продаден е за разпространение в над 10 държави.

 

Това е втората продукция на Кристина Грозева и Петър Вълчанов, избрана да представлява България на Оскарите, след "Слава" през 2017 г.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Начало на ”София филм фест”. Акцентът - българското кино 0| 7239 | Начало на ”София филм фест”. Акцентът - българското кино Филмът ”В кръг” на Стефан Командарев с две големи награди от германски конкурс 0| 6945 | Филмът ”В кръг” на Стефан Командарев с две големи награди от германски конкурс Филмът за учителя Тео беше показан в Брюксел пред пълна зала в ЕП 7| 8151 | Филмът за учителя Тео беше показан в Брюксел пред пълна зала в ЕП Филмът ”1917” е големият победител на  ”Затен глобус” 0| 8068 | Филмът ”1917” е големият победител на ”Затен глобус”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads