Реклама / Ads
0| 6000 |28.11.2018 АРТ ДЖУНГЛА

Откраднаха картина на Реноар във Виена преди търг за нея

.
Източник: БГНЕС
Картина на френския импресионист Реноар е открадната от виенска аукционна къща, съобщава австрийската полиция. Картината на стойност около 160 хиляди евро днес е трябвало да бъде продадена на търг.
 

По експертна оценка картината, представляваща пейзаж, е на стойност 120 000-160 000 евро. Тя трябвало да бъде продадена на търг.

 

Австрийското министерство на вътрешните работи и виенската къща за търгове на произведения на изкуството "Доротеум" съобщават за открита липса на картина на френския художник-импресионист Пиер Огюст Реноар.

 

Картината представлява пейзаж и е била свалена незабелязано от стената, където е била изложена за оглед.

 

Засега повече информация не се съобщава, но снимката на произведението вече е свалена от интернет-страницата на търговската къща и от каталога ѝ, съобщава бТВ.

 

Френският художник Пиер-Огюст Реноар е един от основоположниците на импресионизма,

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4718 |03.12.2025 Преди 60 години The Beatles издадоха “Rubber Soul” и разрушиха рамките . 1| 5199 |20.11.2025 Кевин Спейси остана без дом . 3| 13056 |06.11.2025 Създаден в рая – лебедовата песен на Фреди Мъркюри и Queen . 0| 6725 |09.10.2025 Стефания Колева и Геро с нова премиера

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads