Реклама / Ads
1| 6866 |01.02.2019 АРТ ДЖУНГЛА

”Покаяние Господне” на Румен Леонидов - превръщане на поезията в дух

.
Румен Леонидов
В гмежта от поетични сбирки, която залива книжния пазар при малкото читатели на поезия, книгата „Покаяние Господне“ се отличава рязко. Тази стряскаща книга не е за любителите на дневниковата поезия. Не само защото е на един от най-емблематичните ни съвременни поети Румен Леонидов, но и поради особеното място, което заема в неговото досегашно творчество.
 

Румен Леонидов не е поет, който пише едно стихотворение, една книга, както сам казва. Той се променя, изследва нови територии на поезията, като константа у него остава може би единствено неговият духовен бяс, който познаваме от всичките му книги досега. Това е личност и поет, който не се плаши да навлезе в други пространства на словото, да експериментира. Особеното в тази книга е, че Румен Леонидов предприема духовен експеримент, духовно пътуване в селения, в които човешкият дух и разум трудно достигат, могат само да докоснат.

 

Големите въпроси на човешкото съществуване, на духовното израстване, на търсенето на Бога, на живота и смъртта са в основата на „Покаяние Господне“. Рада Москова определя книгата като мощна творба и тя наистина се чете като единно цяло, което по думите на Васил Славов е „превръщането на поезията в Дух“.

 

Силвия Чолева

Заглавието е на Фрог нюз

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 12110 |23.05.2025 Лъчезар Лозанов: Битката за буквите и езика не е в гънките на историята, а за място в геополитическото бъдеще на Европа . 0| 9607 |20.04.2017 Недялко Славов: Време е да се удари камбаната, мълчанието е страшно . 10| 6980 |18.09.2014 Леонидов възторгна словенската публика . 5| 8060 |12.07.2011 Идва поредната „сляпа неделя” за българина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads