19 нови споразумения на Местните инициативни групи /МИГ/ по подмярка 19.2 "Прилагане на операции в рамките на стратегии за водено от общностите местно развитие ВОМР" от Програмата за развитие на селските райони /2014-2020 г./ бяха връчени от премиера в оставка Бойко Борисов на церемония в МС. Правете внимателно обществените поръчки, защото това са много пари, призова Борисов. Той отбеляза, че тези средства ще се усетят от хората.
200 млн. лева от Европа отиват към селските райони
Европейски средства за над 200 млн.лева ще бъдат инвестирани в селските райони за подобряване на инфраструктура и конкурентоспособността на земеделския и неземеделския бизнес. Това обяви министърът на земеделието и храните в оставка Десислава Танева в МС, съобщи БНТ.