Реклама / Ads
3| 7109 |07.04.2011 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Българските домакинства се превърнаха в спестовници

.
Според данни от банков анализ за депозитите на домакинствата за февруари тази година, българските домакинства предпочитат да спестяват на влог парите, които могат да заделят, а не да ги харчат и инвестират, тъй като продължават да са скептици по отношение на икономическата ситуация у нас.
 

Анализът на депозитите на домакинствата са нараснали с почти 200 милиона лева през февруари тази година.

В същото време с около 150 милиона лева намаляват отпуснатите кредити за бизнеса. При заемите за домакинствата спадът е 6 милиона лева.

Според банковите експерти възстановяването на българската икономика започва постепенно набира ход, но ползите от него усеща само част от бизнеса.

Инфлацията през февруари е 1,2 % и се дължи на поскъпването на хранителните продукти.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 3351 |06.09.2025 От страх левовете да не изгорят, българите ги тъпчат в банките . 10| 2765 |27.08.2025 Лъчезар Богданов: Доходите растат, това се отразява пряко върху парите в банките . 0| 2863 |31.07.2025 Печалбата на банките гони 2 млрд. лева . 3| 5909 |24.09.2015 Спестяванията в банките - с половин милиард повече

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads