Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6988 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Експерт: Данък "лукс" е стъпка в правилна посока

Експерт: Данък "лукс" е стъпка в правилна посока
С въвеждането на данък „лукс“ се преминава по скрит начин към подоходното облагане. Това каза икономистът Гарабед Минасян, цитиран от "Дарик".
 

Според него това е правилна политика, но трябва да се пренесе направо към подоходното облагане, а не правителството „срамежливо“ да пази плоския данък.

По думите на икономиста данъчната политика за следващата година е направена „между другото“. Освен това с бюджета за 2011 година не се правят реформи, защото правителството разчита, че ще закрепи положението за още година.

“Що се отнася до данък лукс, това е един вариант и признание на правителството, че е склонно да натовари повече данъчно високодоходните групи от населението, което е съвсем логично, нормално и редно. Но срамежливо отказва да се докосва до така наречения плосък данък, който налага с едно и също относително данъчно облагане всички слоеве на населението, независимо от това в коя подоходна група са”, каза Минасян.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Въвеждат туристически данък за хотели и хостели 0| 6500 | Въвеждат туристически данък за хотели и хостели По морето ще плащат данък и лихви за укрит оборот 3| 5536 | По морето ще плащат данък и лихви за укрит оборот Експерт: Важно е какво разбираме под "излизане от кризата" 2| 6402 | Експерт: Важно е какво разбираме под "излизане от кризата" Честитиха застрахователите с нов данък от 1 септември 0| 5575 | Честитиха застрахователите с нов данък от 1 септември

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads