Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 8685 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Георги Тенев: До края на годината цената на горивата ще достигне 2 лв/л, но не повече

Георги Тенев
Георги Тенев
Не повече от 2 лева на литър ще скочи цената на горивото у нас до края на годината. Това предвиждат от Асоциацията на търговците на горива.
 

Цените на горивата у нас не са паднали значително, след като това се случи на световните пазари, защото имало презапасяване при по-високите цени.

 

Това заяви пред bTV Георги Тенев от Асоциацията на търговците на горива.

Той припомни, че за първото полугодие на миналата година цената беше 2,20-2,40 лв./л. Очаква се до края на лятото цената на бензин и дизел да скочи до около 1.80 - 1.85 лв. на литър.

 

На въпроса колко е ударен пазарът на горива от пандемията от коронавирус той обясни, че не целият пазар е пострадал – малките бензиностанции по второкласните пътища са отбелязали ръст за сметка на големите по магистралите и международните пътища.

 

Цените на горивата са една от основните тези в страната през последния месец. Причината е решението на държавата да влезе като новия играч на пазара. Мотивът за създаването на Държавна петролна компания и верига бензиностанции е по този начин у нас да се създаде по-конкурентна среда и съответно да се борят петролните картели. Това щяло да стане чрез данъчни складове.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Емил Георгиев: Потребителите трябва да покажат гражданска отговорност и солидарност 4| 6244 | Емил Георгиев: Потребителите трябва да покажат гражданска отговорност и солидарност Георги Котев: Фабриката за смърт АЕЦ ”Козлодуй” убива и без взрив! 8| 13282 | Георги Котев: Фабриката за смърт АЕЦ ”Козлодуй” убива и без взрив! Държавният дълг е 11.2 млрд. лева към края на септември 2019 г. 1| 5643 | Държавният дълг е 11.2 млрд. лева към края на септември 2019 г.

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads