Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 23552 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Голям сатър за туристите в Гърция

Гэрция
Гэрция
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис заяви, че е дошло времето да се въведат ограничения върху круизните кораби, посещаващи най-популярните острови в Гърция. Това е първи ход на правителството да се справи с последиците от „свръхтуризма“ в периода след пандемията, съобщи Bloomberg.
 

„Мисля, че ще го направим следващата година“, заяви Мицотакис в интервю относно решението за налагане на таван върху посещенията на круизни кораби. Новите правила може да ограничат общия брой на местата за кораби или да въведат процес на наддаване за слотове, допълни той.


Туризмът съставлява около една четвърт от брутния вътрешен продукт и в ерата след Covid страната подобри рекорди за посещения на туристи и направени разходи от тях.


Гърция е посрещнала 32,7 млн. туристи през 2023 г., с 18% повече спрямо предишната година, а през първото тримесечие на 2024 г. броят на посетителите нарасна с близо 25%.


Круизните кораби са генерирали приходи от 847,4 млн. евро миналата година, над два пъти повече в сравнение с 2022 г.


Макар че решението на премиера може да предизвика тревога в индустрията, новите ограничения вероятно няма да се превърнат в сериозна пречка за масовия туристически сектор, тъй като корабите продължават да посещават повечето острови и много круизни кораби се намира в Пирея, близо до Атина.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
"Политико": Очаква се ЕЦБ да информира България, че не е готова за членство в еврозоната в началото на 2025 г. 3| 8478 | "Политико": Очаква се ЕЦБ да информира България, че не е готова за членство в еврозоната в началото на 2025 г. Пампорово дава начало на летния сезон на 28 юни 0| 4325 | Пампорово дава начало на летния сезон на 28 юни Пластичен и реконструктивен хирург в София за безплатни консултации! 0| 3874 | Пластичен и реконструктивен хирург в София за безплатни консултации! Доживяхме! Пускат ежедневни полети между Бургас и София за лятото 4| 11078 | Доживяхме! Пускат ежедневни полети между Бургас и София за лятото

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads