Реклама / Ads
0| 5324 |05.03.2008 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Кампания за спасяване на Рила стартира с филм за Банско

.
Второто национално турне за спасяването на Рила, организирано от Граждани за Рила и коалицията "За да остане природа в България", ще започне на 7-ми март с премиера на филм за Банско.
 

Гражданите на над 10 български града ще се запознаят с кампанията за спасяване на Рила и Седемте Рилски Езера и начините да се включат в нея. Стара Загора, Пазарджик, Пловдив, Карлово, Трявна, Габрово, Силистра, Варна, Плевен и Шумен са домакини на втората обиколка от Националното турне за Рила, което ще продължи до 15-ти март. Турнето е по повод незаконното строителство на ски курорти в Национален парк „Рила” и извадената от правителството от Натура 2000 зона „Рила-буфер”. За пръв път ще бъде представен пред публика филмът "Банко и Добри", който демонстрира какво се случи в Банско през очите на една възрастна жена. Срещите включват филм и презентация за Рила и незаконните ски-курорти, които се строят на територията на Националния парк. Вече девети месец продължава строителството на пътища и лифт и изсичането на просеки за ски писти в района на Паничище в нарушение на редица български и европейски закони. Ще се проведат и дискусии за намиране на решение на проблема с незаконното строителство на Паничище и начините гражданите да се включат в спасяването на Националния парк "Рила". Frognews.bg

stroej.jpg

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 2475 |19.12.2025 Българите масово купуват злато: Продажбите скочиха със 70% . 0| 2263 |19.12.2025 Тема: Над 20 години Проинстал ООД – лидерство в складовите и търговските решения . 0| 2230 |18.12.2025 Добри условия за туризъм в планините, снежната покривка е до 15 см . 2| 2697 |17.12.2025 Какво да очакваме от пазара на имоти през 2026 г.?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads