Това обяви министърът на туризма Николина Ангелкова по време на брифинг в Министерския съвет.

Тя обясни, че за всеки зает ще се отпускат по 290 лв.

"Тези пари могат да се използват съвместно с мярката 60/40. Могат да се възползват и хора, които са наети от 1 юни, няма допълнителни ограничения и за тези, които са свързани със сезонния характер на сектора", добави тя.

Допълнително за сектора са отделени 50 млн. лв. по линия на програмата за наемане на регистрирани безработни в бюрата по труда.

“Всеки работодател, който наеме човек, регистриран в Бюро по труда, ще получава 610 лв., т.е. минималната работна заплата”, посочи Ангелкова.