Ако изберем втория пакет и се разболеем или пък имаме дете, ще имаме право на обезщетение от Националния осигурителен институт. С първия пакет ще имаме право само на пенсия на старини.

Имаме право на такава промяна само веднъж в годината. От НАП ще приемат декларации до края на днешния работен ден.