Реклама / Ads
0| 5589 |07.07.2016 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Томов: Т.нар. ”популярни банки” не могат да печелят пари, ако не перат

.
Александър Томов
Кооперациите от типа на популярната банка в Дупница не могат да печелят пари и да покриват лихви от 15%, освен ако не перат приходи от търговия с оръжие или проституция, обясни по НТВ бизнесменът Александър Томов.
 
Само в началото, когато вложените пари в тези Популярни каси са по-малко, теоретично е възможно да се покриват лихвите, но с нарастване на влоговете това става невъзможно, защото собствениците трябва да печелят годишно стотици хиляди, а това у нас е невъзможно, каза той.
 
Държавата пък няма как да контролира, защото те са извън закона. Кредитната дейност изисква регламентация, иначе се превръща в грабеж.

Изгубилите пари да съдят собствениците на касата, посъветва той, но добави, че загубите трудно ще бъдат покрити. Държавата също няма как да им помогне. Хора, не вярвайте на тези, които ви предлагат лихви, много по-различни от тези в банките, със сигурност става въпрос за измама, призова Томов.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 7419 |07.11.2025 Видове капсули за кафе . 7| 20095 |06.11.2025 Няма да има дефицит, ще има скок на цените на горивата, смята енергиен експерт . 0| 3481 |06.11.2025 Отскочете до миналото със съвременната еволюция на New Balance 1000 . 0| 3062 |05.11.2025 Право да се хвалиш, предателство и чиста омраза: Най-експлозивните футболни дербита през ноември

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads