Реклама / Ads
0| 6286 |25.05.2017 АРТ ДЖУНГЛА

Блогърът Ралица Стоянова представя дебютния си роман ”У-хромозома“

.
Журналистът и блогър Ралица Стоянова представя дебютния си роман „У-хромозома“.
 

„У-хромозома“ е история за белезите, които оставят любимите хора. Една болест – Синдромът на извънземното, преплита съдбите на героите — Сия, Мартин, Калин и Калоян, и дава нов поглед върху обичането, изоставянето, брака, семейството и майчинството. Как да спасим някого, за когото храната е излишно задължение? Как да го накараме да остане, ако е неспособен да се привърже? Какво дава смисъл на свят, преситен от общуване и гладен за споделяне?

 

Писателят, драматург Георги Тенев за „У-хромозома“:

 

Тя докладва за живота като военен кореспондент. Като безпристрастен журналист. В репортажите от фронта на живота описва и своите собствени рани. Чета и интересът ми расте. Докъде ще стигне тази книга? Времето и събитията, очевидно, надхвърлят реалността на конкретния живот, но зад всяка дума подозираме нещо преживяно или сканирано от света такъв, какъвто е. Случайни или съдбоносни връзки. Увлечение или любов – как да отгатнеш? Съпружество – между пълното доверие и неизбежната вътрешна самота. И най-сетне – детето. Книгата е инкубатор на един живот, проследен под микроскоп. В тази литературна генетика има какво да научим за себе си.

Това е дебютен роман и му личи. Привлича, както напролет те привличат първите плодове – свежи, засищат жаждата за нов вкус и цвят след белотата на зимата. Никакви излишни маниери, имитация и разкрасявания. Няма изфабрикувани драми, има реалност. Едно момиче говори. Една жена разказва. Житейският опит се трупа, но не може да попречи на катастрофата. Живот и съдба са различни работи, казва ни „Игрек хромозома“.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2467 |21.02.2025 Скрити от векове китайски съкровища най-накрая виждат бял свят . 0| 2415 |18.02.2025 „Трансформирани реалности“ на Шахриар Мазанди ни отвежда към видимото и отвъд него в One Gallery . 8| 3394 |15.02.2025 „Фалшив герой“ на Тошко Колев за химн на България? Да, ще ни отива много . 0| 2178 |04.02.2025 Тайната е разбулена: Защо шведите пуснаха кораба „Вежен“? Причините ще ви шокират

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads