Големият Георги Черкелов се бори с инсулта
През последните години Георги Черкелов живееше в ловешкото село Ъглен заедно със съпругата си Зина. Това обаче не му пречи да участва в различни проекти. Чувствал се е доста добре за своите 81 години.
Черкелов е известен в гилдията с високия си интелект и чувство за хумор.
Георги Черкелов е роден на 25 юни 1930 г. в Хасково. Учил е право в Софийския университет, но не гое завършил. Мечтата си да стане актьор реализира във ВИТИЗ "Кръстьо Сарафов". Играл е в над 100 филма и десетки театрални постановки. Бил е дълги години директор на Плевенския драматичен театър „Иван Радоев”. От 18 години живее в с.Ъглен.
Мисли на Георги Черкелов изричани по различни поводи:
„Ето какво е социалистически реализъм. Един султан, който бил гърбав и едноок повикал художници да го нарисуват. Първият го нарисувал така, както изглежда. Отрязали му главата. Вторият го нарисувал млад и строен, без гърбица и с две очи. И него го обезглавили. Третият го нарисувал като ловец, приведен над пушката и примижал с едното око, за да се прицели. Тази картина харесал суртанът и наградил богато художника. Това е социалистически реализъм. По-напудрен е само американският хепи енд”.
Не се променяме, защото повтаряме глупостите от вчера. Едно време казваха: "Този е добър доктор, но е фашага." Избухна демокрацията и почнахме същото, но наобратно: "Този е добър доктор, но е комуняга." Това е голяма беда!
„Възможно ли и е в малка България да има толкова много медии? Многотията също е българска глупост. Многото не значи хубаво. Имаме сигурно повече медии, отколкото Германия, а тя е 70 милиона. Откъде да се вземат изведнъж толкова талантливи хора за тези медии? Естествено, че ги няма... Медиите били четвърта власт. Българинът като чуе „власт” му настръхва косата, все едно дали е четвърта, осма или десета. Медиите не трябва да са власт, а посредник, приятел на хората. Но не са.”
„София е станала лошо място за живеене - лош въздух, гюрултия, суетня. Не ме привлича вече. От много истински неща са лишени столичани, но най-вече от тишината и контакта с природата. Един ден само в София ме уморява страшно. Хубавите неща са на село.”
Моля, подкрепете ни.