Реклама / Ads
0| 3711 |08.02.2022 АРТ ДЖУНГЛА

Наградите Оскар: ”Дюн” и ”Силата на кучето” - с най-много номинации

.
Ясни станаха номинациите на американската филмова академия. Очаквано в категорията за най-добър филм за Оскар ще се бори филма “Дюн”, който ще се бори за статуетка в още няколко категории. С рекорден брой номинации е и уестърнът с Бенедикт Къмбърбач “Салата на кучето”, който има общо 12 номинации.

Церемонията по връчването на наградите Оскар ще се проведе на 27 март в Долби Тиътър.

 

Ето и пълният списък на номинираните: 

 

Най-добър филм 

 

"Белфаст" / Belfast

CODA

Don't Look Up

Drive My Car

"Дюн" / Dune

"Методът: Уилямс" / King Richard

Licorice Pizza

"Улицата на кошмарите" / Nightmare Alley

The Power of The Dog

"Уестсайдска история" / West Side Story

 

Най-добър актьор в главна роля

 

Хавиер Бардем (Being The Ricardos)

Уил Смит ("Методът: Уилямс")

Бенедикт Къмбърбач (The Power of The Dog)

Дензъл Уошингтън (The Tragedy of Macbeth)

Андрю Гарфийлд (Tick, Tick...Boom!)

 

Най-добра актриса в главна роля

 

Джесика Частейн (The Eyes of Time Faye)

Оливия Колман (The Lost Daughter)

Пенелопе Крус ("Паралелни майки" / Madres Paralelas)

Никол Кидман (Being The Ricardos)

Кристен Стюарт ("Спенсър" / Spencer)

 

Най-добър актьор в поддържаща роля

 

Киърън Хайндс ("Белфаст")

Трой Коцур (CODA)

Джеси Племънс (The Power of The Dog)

Джей Кей Симънс (Being The Ricardos)

Коди Смит-Макфий (The Power of The Dog)

 

Най-добра актриса в поддържаща роля

 

Джеси Бъкли (Lost Daughter)

Джуди Денч ("Белфаст")

Кирстен Дънст (The Power of the Dog)

Ариана ДеБоз ("Уестсайдска история")

Аунджану Елис ("Методът: Уилямс")

 

Най-добър международен игрален филм

 

"Drive My Car"

"Flee"

"The Hand of God"

"Lunana: A Yak in the Classroom"

"The Worst Person in the World"

 

Най-добър късометражен документален филм 

 

"Audible"

"Lead Me Home"

"The Queen of Basketball"

"Three Songs for Benazir"

"When We Were Bullies"

 

Най-добър пълнометражен документален филм 

 

"Ascension"

"Attica"

"Flee"

"Summer of Soul"

"Riding with Fire"

 

Най-добра песен от филм 

 

"King Richard"

"Encanto"

"Belfast"

"No Time to Die"

"Four Good Days"

 

Най-добър анимационен филм 

 

"Encanto"

"Flee"

"Luca"

"The Mitchells vs. The Machine"

"Raya and the Last Dragon"

 

Най-добър адаптиран сценарий

 

“CODA"

"Drive My Car"

"Dune"

"The Lost Daughter"

"The Power of the Dog"

 

Най-добър оригинален сценарий

 

"Belfast"

"Don't Look Up"

"King Richard"

"Licorice Pizza"

"The Worst Person in the World"

 

Най-добър режисьор

 

Кенет Брана, "Belfast"

Рюсуке Хамагучи,"Drive My Car"

Пол Томас Андерсън, "Licorice Pizza"

Джейн Кампион, "The Power of the Dog"

Стивън Спилбърг, "West Side Story"

 

Награда за операторско майсторство

 

"Dune"

"Nightmare Alley"

"The Power of the Dog"

"The Tragedy of Macbeth"

"West Side Story"

 

Визуални ефекти

 

"Dune"

"Free Guy"

"No Time to Die"

"Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings"

"Spider-Man: No Way Home"

 

Най-добър филмов монтаж

 

"Don't Look Up"

"Dune"

"King Richard"

"The Power of the Dog"

"Tick, Tick... Boom!"

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

. 0| 2909 |20.09.2021 Стрийминг платформите с триумф на наградите “Еми” . 1| 3705 |12.05.2021 Раздадоха наградите ”Икар”. Татяна Лолова я получи посмъртно . 0| 3694 |21.04.2021 Мария Бакалова с номинация и за тв наградите на MTV . 0| 4209 |11.04.2021 Вечер втора: Раздават наградите БАФТА
Реклама / Ads