Светлинен спектакъл в София за Деня на Европа
По случай днешният Ден на Европа жителите и гостите на София ще могат да се насладят на мащабен светлинен и звуков спектакъл, който ще бъде прожектиран на сградата на Министерски съвет. С прожекцията под наслов ”Днешният ден”, посветена на Европейската година на културното наследство, ще бъде отбелязано и първото Българско европредседателство.
Специалното събитие е разработено съвместно с българско студио, носител на множество европейски награди за осветяване на знакови сгради в Европа и по света. За да могат всички желаещи да станат част от празника, филмът ще бъде излъчен 4 пъти в продължение на час. Достъпът е свободен. Събитието ще мине при засилени мерки за сигурност, а площад "Независимост" ще бъде затворен за движение.
Шоуто ще може да бъде гледано на живо на интернет страницата на Европейския парламент в България.
Още за отбелязването на Деня на Европа 9 май у нас очаквайте от интервюто на Теодор Стойчев, ръководител на Бюрото на Европейския парламент в България, в предаването "Хоризонт до обед" след новините в 10 часа.