Реклама / Ads
3| 4003 |07.07.2025 НОВИНИ

Транспарант с "България, добре дошла в еврозоната!" бе поставен върху фасадата на ЕК

.
Източник: МФ
На 8 юли, вторник, са последните заседания, на които трябва да се гласува как и при какви условия България ще приеме еврото.
 

Близо 30-метров транспарант с "България, добре дошла в еврозоната!" беше поставен върху фасадата на Европейската комисия в Брюксел.

 

Транспарантът върху сградата на ул. "Шарльоман" има надпис на английски и на български, като той е поставен в навечерието на приемането на последните решения за приемането на страната ни в еврозоната от 1 януари 2026 г.

 

Съветът на ЕС по икономически и финансови въпроси да гласува три решения за България непосредствено след одобрението на доклада на Европейския парламент в Страсбург за готовността на нашата страна да въведе еврото.

 




В късния следобед утре е насрочена церемония в Брюксел, свързана с обявяването на България за 21-та страна от Еврогрупата.

 

Министърът на финансите Теменужка Петкова ще участва в редовното заседание на Съвета на Европейския съюз по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН) на 8 юли 2025 г. в Брюксел.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 89 |21.12.2025 Дефект спря шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ по-рано от планираното . 0| 239 |21.12.2025 Die Welt: Европа влиза в тайна кибервойна с Русия . 0| 286 |21.12.2025 Астрономическата зима настъпва с мъгли и превалявания . 4| 2283 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads