Най-много са новите случаи в София – 737. Следват областите: Пловдив - с 252 и Стара Загора -  със 170 новоинфектирани.

В болница се лекуват 5204 души. 445 са в интензивно отделение.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 1356 души, починали са 178.

През последното денонощие са поставени 5386 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 1 340 793.