Най-много са новите случаи в София - 167, следват областите Пловдив с 54 и Бургас с 36 новоинфектирани. В болница се лекуват 717 души, 54 са в интензивно отделение.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 447 души, починали са четирима. През последното денонощие са били поставени 1586 ваксини.