Най-много са новите случаи в София - 80, следват областите Пловдив с 32 и Варна с 25 новоинфектирани. В болница се лекуват 354-ма души, 36 са в интензивни отделения.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 338 души, починали са трима. През последното денонощие са били поставени 302 дози ваксини.