Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3294 | НОВИНИ

5500 км от републиканската пътна мрежа се нуждаят от основен ремонт

Андрей Цеков
Андрей Цеков
Регионалният министър в оставка Андрей Цеков заяви пред депутатите, че около 5500 километра от републиканската пътна мрежа се нуждае от основен ремонт. Това представлява над 25 процента от цялата мрежа.
 

По време на петъчния парламентарен контрол Цеков поясни, цитиран от БТА, че това не е резултат от бездействие на правителствата, а по-скоро е следствие от икономическата реалност през последните 20-30 години, когато наличните финансови възможности не са били достатъчни за поддържане на вече изградената пътна инфраструктура.


Министърът подчерта необходимостта от приоритизиране на пътните обекти за ремонт и сподели, че получава апели за приоритизация от всяка област в страната.

 

За обходните пътища Цеков отчете, че има изоставане. “Мога да се ангажирам със старта на проектиране на обходни пътища, за да може да залегнат в бъдеща инвестиционна програма, когато сме изградили основните пътни артерии, да можем да преминем и към обходите”, посочи той. На този етап в инвестиционната програма като проектна готовност залягат няколко обхода и те са преди всичко на големите областни градове.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Копейките и готиното бъдеще без НАТО: Копайте, копайте, ние сме от отдел „Пропаганда“ 18| 11476 | Копейките и готиното бъдеще без НАТО: Копайте, копайте, ние сме от отдел „Пропаганда“ Радан Кънев: Политиците да спрат разговора пред медиите, и с епитетите 2| 3410 | Радан Кънев: Политиците да спрат разговора пред медиите, и с епитетите Бивш шеф на антимафиотите е "осъществявал контакт" с Нотариуса, разкриха от МВР 12| 31557 | Бивш шеф на антимафиотите е "осъществявал контакт" с Нотариуса, разкриха от МВР Велизар Шаламанов за ФрогНюз: НАТО не е само отбрана и армия, НАТО е защита на достойнството на свободните хора 17| 8495 | Велизар Шаламанов за ФрогНюз: НАТО не е само отбрана и армия, НАТО е защита на достойнството на свободните хора

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads