Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
21| 5737 | НОВИНИ

90% от народа иска ревизия на кабинета „Станишев”

90% от народа иска ревизия на кабинета „Станишев”
Над 70% от българите, сред които и симпатизанти на опозицията, одобряват повечето от мерките и намеренията на правителството на ГЕРБ. Това сочат данни от национално представително проучване на НЦИОМ. Изследването е направено между 2 и 6 септември сред 816 души.
 

96% от населението одобрява предложението на правителството да осигури добавки към пенсиите на най-възрастните хора.
90% подкрепят и намерението на правителството да ревизира всички сделки, сключени през последната година от мандата на предишния кабинет.

Широко одобрение получават идеите за намаляване на разходите за започване на частен бизнес, като намаляването на необходимия капитал при регистрация на ООД, което е добре възприето от 79 % от запитаните.
75% застават зад поетапното намаляване на осигурителната тежест, а съкращаването на срока за връщане на ДДС на бизнеса се приема от 65 процента.

Авторите на проучването изтъкват, че допълнителна обществена тежест на одобрението дава и фактът, че позитивно настроени са преди всичко хората от елитните обществени прослойки, които най-добре разбират смисъла на извършваните промени. Това са гражданите в активна трудова възраст, заможните, висшистите и живеещите в столицата, уточняват от НЦИОМ.

Извод от изследването е, че повече от половината анкетирани все още нямат достатъчно впечатления и мнение за работата на министерските екипи.
От НЦИОМ отбелязват, че е необходимо да изминат още около два месеца, за да може да има информирано обществено мнение, както и по-реалистични оценки за работата на министерствата и на техните титуляри.
Тогава ще могат да се регистрират и стартовите рейтинги на новия управленски екип. Frognews.bg
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
НАП: Проверката на Доган станала ревизия 11| 8053 | НАП: Проверката на Доган станала ревизия Разсекретяват "Галерия" в името на народа 2| 5999 | Разсекретяват "Галерия" в името на народа Бойко отваря досиетата в полза на народа 34| 5859 | Бойко отваря досиетата в полза на народа М. Димитров: СДС ще направи ревизия на всички мегапроекти 1| 5536 | М. Димитров: СДС ще направи ревизия на всички мегапроекти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads