Реклама / Ads
11| 5089 |17.04.2020 НОВИНИ

940 военни моряци на самолетоносача ”Шарл де Гол” са с коронавирус

.
Общо 940 френски военни моряци на борда на френската военноморска групировка начело със самолетоносача ”Шарл де Гол” са дали положителни тестове за коронавирус, предадоха Ройтерс и ДПА, цитирани от БТА.
 

На моряците са били направени 2300 теста. 940 от тях са позитивни, 645 са негативни, а резултатите от останалите още се обработват. Това съобщи пред сенатската комисия по въоръжените сили Марилин Жигакс Женеро, генерална директорка на медицинската служба на френските въоръжени сили.

 

Около 500 моряци са имали симптоми на Ковид-19 и 20 са все още в болница. Осем от тях получават лечение с изкуствено обдишване, а един се намира в интензивното отделение.

 

Френските въоръжени сили разпоредиха да се извърши разследване как болестта е стигнала до "Шарл де Гол". Самолетоносачът и придружаващите го плавателни съдове бяха почти в края на тримесечна мисия в морето.

 

Предполага се, че заразяването може да се е случило при спиране в Брест от 13 до 16 март, когато болестта вече будеше тревога в цяла Франция.

Според разследващия сайт Медиапарт моряците са получили разрешение да слязат на брега, за да се срещнат със семействата си и не са били извършвани тестове при връщането им на борда.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 6064 |07.11.2020 Арестуваха продавачи на фалшиви отрицателни тестове за COVID-19 на летището в Париж . 1| 4779 |01.05.2020 Повече от 1 милион души са излекувани от COVID-19, починалите са 231 хиляди . 2| 4273 |26.03.2020 Пентагонът спира да мести американски войски два месеца . 2| 5952 |15.03.2020 Франция спира да тества масово за коронавирус

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads