Той добави, че е важно да се провери дали тези хора са били полицаи или други частни охранители облечени в униформи.

"Установяването е лесно, но ако се окаже, че там са действали позорящи полицейската униформа мутри, то трябва да бъдат строго санкционирани. Мълчанието на прокуратурата 13 месеца е прикриване на престъпленията, само по себе си също е престъпление по чл. 188 от НК. Това е нечовешкото и унизително третиране, което е забранено от Конституцията. Ние се крием, защото ГЕРБ много обича полицейското насилие. Не може едни хора да се разправят с граждани ,които са отишли да изразят конституционното си право на протест. ВСС трябва да поиска персонална отговорност от прокурорите и персонално от Гешев", категоричен бе той.