Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3506 | НОВИНИ

Акад. Денков и Асен Василев се връщат в парламента като депутати

Бившият финансов министър Асен Всаилев (вляво) и експремиерът акад. Николай Денков (вдясно)
Бившият финансов министър Асен Всаилев (вляво) и експремиерът акад. Николай Денков (вдясно) Източник: БГНЕС
Бившият премиер акад. Николай Денков и ексфинансовият министър Асен Василев се връщат в парламента като депутати. Това съобщи от парламентарната трибуна председателят на НС Росен Желязков.
 

Заедно с тях се възстановяват пълномощията като народни представители на Атанас Славов и Андрей Цеков, които бяха министри - съответно на правосъдието и на регионалното развитие.

 

Прекратени са пълномощията на замествалите ги по време на участието им в правителството Бенямин Хасан, Веселин Недев, Радослав Василев и Мирослава Петрова.





Желязков информира и за подадената оставка на националния омбудсман проф. Диана Ковачева във връзка с избора ѝ в Европейския съд за правата на човека и предстоящото й встъпване в длъжност. Съгласно закона предсрочното прекратяване на правомощията й не се гласува.

 

От трибуната беше съобщено за преминаване през въздушното пространство и територията ни на съюзнически и чужди въоръжени сили и средства, включително за участие в учение извън страната и за съвместна подготовка.





Председателят на НС Росен Желязков поздрави мюсюлманите в България със започналия празник Рамазан Байрям.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Елена Йончева в Берлин: Трябва да предотвратим разпространението на войната на континента 3| 2753 | Елена Йончева в Берлин: Трябва да предотвратим разпространението на войната на континента „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в част от ж.к. "Гео Милев" 0| 3386 | „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в част от ж.к. "Гео Милев" Атанас Славов: Има две конкретни причини защо ГЕРБ поискаха да отидем на избори 14| 4885 | Атанас Славов: Има две конкретни причини защо ГЕРБ поискаха да отидем на избори България е единствената държава в Европейския съюз, в която смъртността от рак расте 1| 3407 | България е единствената държава в Европейския съюз, в която смъртността от рак расте

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads