Вучич е категоричен, че истината е точно обратната на това, което тези медии казват.

Сръбският президент посочи още, че до момента протестиращите са унищожили 186 трактора.

По негово мнение единствената голяма битка, която демонстрантите водят, е помежду си. Вучич е категоричен, че не е искал да има арестувани, но в крайна сметка се наложило най-малко 44 души да бъдат задържани при митингите.

13 от тях са били задържани, защото са били пияни и са причинявали щети.

Изказванията му идват на фона на нестихващи вече четвърти месец протести в големите градове в Сърбия. Те започнаха, след като козирката на гарата в Нови Сад се срина и уби 15 души, като впоследствие жертвите нараснаха до 16.

Това предизвика масово недоволство и най-големите протести в новата история на Сърбия.

На свой ред президентът Вучич заподозря западна намеса в митингите и опит за дестабилизиране на властта му.