Реклама / Ads
1| 4955 |14.10.2019 НОВИНИ

Ало-измамници прибрали над 3,5 млн. лева за 10 месеца

.
Стефан Попов
От началото на годината са регистрирани 531 телефонни измами, а откраднатите суми са над 3,5 милиона лева. Има доказателства, че 6 от тях са извършени от групата от Ветово. Те са откраднали повече от 300 000 лева.
 

Това съобщи в Сутрешния блок на БНТ инспектор Стефан Попов от сектор "Измами".

 

Той обясни още, че от няколко години най-успешен остава сценарият 'Полицейска операция'. По думите му, наши измамници работят по добре познатите схеми и в Гърция.

 

"Този сценарий върви може би вече няколко години и за съжаление генерира доста приходи за престъпната им дейност. Още един път искам да повторя, това е нещо, което сме го говорили, искам да апелирам за по-голяма бдителност към гражданите и да не се доверяват на обаждания на анонимни лица, без значение като какви се представят и съответно след това да оставят суми, категорично мога да заявя - не работим по този начин.", каза  Попов.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 130 |15.12.2025 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 1| 367 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 0| 409 |15.12.2025 Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна . 5| 544 |15.12.2025 Представят първи стъпки за изграждане на многоетажни квартални паркинги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads