Той каза, че корабът се е връщал в Иран от пристанище в Източна Индия.

Министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет заяви, че американската атака представлява „първото потапяне на вражески кораб с торпедо след Втората световна война“.

„Както и в онази война, ние се борим, за да спечелим“, каза той.

Снимки от последствията от атаката, публикувани в X, показват носа на ударения кораб, насочен към небето, преди да потъне.