Без да съм специалист, смятам, че трябваше да се търси по-гъвкаво решение - хем държавата да може да гарантира интереса си, хем вложителите да получат парите си. Г-н главният прокурор започна да се съмнява, че имало престъпна група и смята, че може би надзорът е виновен, каза Андреев. Има практика за завеждане на дела за неупражнен контрол. Такова дело трябва да се заведе срещу Искров, препоръча той.

Според Андреев с КТБ се заплашва националната сигурност на България, но от ДАНС дремели. Ако нашата държава не вкара хора в следствието и в ареста, тя ще докаже, че това няма да е последният случай. когато говорим за национална сигурност, това е и национално достойнство, заяви още Андреев.

Накрая той се обяви за лустрация против корупцията. Това е операция "Чисти ръце", направена по един по особен начин, обясни Андреев.