Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
18| 5468 | НОВИНИ

Ангелкова призна: С 32% намаляха руските летовници през 2015 г.

Николина Ангелкова
Николина Ангелкова
"Прогнозите ни за това лято се потвърдиха, включително и за отлива на туристи от Русия. С 32% намаляха руските летовници, а това са предимно деца от летните лагери и държавните служители".Това заяви пред БНТ министърът на туризма Николина Ангелкова.
 
Нашият фокус е насочен към лято 2016. Има голям шанс следващият туристически сезон да е много по-добър от този през 2015 година. Има много голям интерес от Франция към нашето Черноморие. Вече има записани желаещи, което е много голям напредък", добави тя.

"Има ръст на българите, които почиват тук, а не ходят в Гърция и този ръст е около 2%. Нощувките на българи са се увеличили с 1 млн. и 900 хиляди. Нашите мерки, които сме предприели в тази насока, дават ефект", продължи Николина Ангелкова.

"Очаквам ръст на зимния туризъм. Курортите са готови да посрещнат туристите. Надявам се времето да е с нас и да имаме достатъчно сняг", завърши тя.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Кунева призна: Не е ясно как ще се определя броя на бежанците у нас 17| 5358 | Кунева призна: Не е ясно как ще се определя броя на бежанците у нас Петър Славов призна: Трябва още работа по закона на Кунева 0| 4887 | Петър Славов призна: Трябва още работа по закона на Кунева Ангелкова:  Предлагат чадър и шезлонг за 57 лв. на морето 15| 5610 | Ангелкова: Предлагат чадър и шезлонг за 57 лв. на морето Ангелкова: Има план да не се плаща за чадър и шезлонг 2| 4642 | Ангелкова: Има план да не се плаща за чадър и шезлонг

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads