Реклама / Ads
1| 2957 |27.03.2025 НОВИНИ

Антонио Коща: Необходимо е да се поддържа санкционният натиск върху Москва

.
Председателят на Европейския съвет Антонио Коща Източник: БГНЕС
"Необходимо е да се поддържа натискът върху Русия чрез санкциите, приети след нашествието в Украйна през 2022 г."
 

Това заяви председателят на Европейския съвет Антонио Коща на откриването на срещата на високо равнище на съюзниците на Киев, която се провежда в Париж, информира Франс прес.

 

В срещата участва и българският министър-председател Росен Желязков.

 

"Най-добрият начин да подкрепим Украйна е да се придържаме към нашата цел за постигане на траен и справедлив мир. Това включва да запазим натиска върху Русия чрез санкции", категоричен бе Коща, който оглавява органа, представляващ ръководителите на 27-те страни от ЕС.





По-рано френското президентство изтъкна, че държавният глава Еманюел Макрон е разговарял със своя американски колега Доналд Тръмп преди срещата.

 

Разговорът се е състоял след срещата между Макрон и Зеленски вчера, според същия източник.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2267 |19.12.2025 Заемът за Украйна ще бъде осигурен само от държавите в ЕС, които пожелаят . 12| 3607 |20.05.2025 Европа ще увеличи натиска върху Москва чрез санкции, увери Фридрих Мерц . 0| 3330 |23.02.2025 Антонио Коща свиква извънредна среща на лидерите на страните от ЕС за Украйна . 1| 2794 |18.02.2025 EK: Трябва да направим така, че Украйна да бъде силна, а това означава да получи повече оръжие

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads