На 21 и 22 февруари с действията си задържаните са допуснали изтичане на отпадни води, което е довело до замърсяване на водите на река Чая и Юговска.


Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление. Материалите са докладвани на прокуратурата.


Припомняме, че по-рано днес екоминистърът Емил Димитров извърши проверка на място по сигнал за отравяне на водите.


Само в един пункт са измерени наднормени стойности на свободни цианиди от взетите днес водни проби от реките Чепеларска и Марица, сочат резултатите на Басейнова дирекция на "Източнобеломорки район".