Реклама / Ads
3| 2198 |04.02.2025 НОВИНИ

Арина Осипова внасяла ботокса от Турция, давала обезболяващи от Русия

.
Арина Осиповa Източник: Instagram
Ботулиновият токсин, използван от рускинята Арина Осипова - представяща се като Dr. Goodz, е oт Турция. Иззетите количества от него са с един и същ партиден номер, заявиха за bTV от Изпълнителна агенция „Медицински надзор“.
 

Освен ботокс от Турция жената е внасяла скинбустери и филъри, поръчвани от полски сайт. А на пациентките си с оплаквания е давала обезболяващи, внесени от Русия.

 

Установено е още, че ботоксът е съхраняван неправилно - в дома на Арина Осипова.







По неофициална информация ботоксът е от марка Dysport. По принцип той е от одобрените за употреба, но според нашата проверка в сайта на Изпълнителна агенция по лекарствата
- само за медицински цели. Дали наистина е тази марка, или е фалшив, проверките ще покажат.


„Общо 12 жени са потърсили консултативна помощ в рамките на последните няколко дни. В момента при нас са хоспитализирани четири пациентки, от тях три пациентки са с умерено тежки симптоми, една пациентка е в по-тежко състояние с изразена мускулна слабост, нарушение на гълтателната функция, което наложи поставяне на назогастрална сонда и с допълнително кардиологични усложнения след тази процедура.“


Това коментира вчера пред bTV доц. Мария Димитрова, началник на клиниката по нервни болести в болница „Пирогов“.

 

По думите ѝ леките случаи ще се възстановят напълно, тъй като ботулиновият токсин е препарат, който изчерпва ефекта си в рамките на 3 до 6 месеца.

 

При по-тежките случаи обаче е нужно повече време и медикаментозна терапия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2159 |04.02.2025 Войната на Русия срещу Украйна по нашите граници: Колко мини са обезвредили военните ни в Черно море? . 0| 2152 |04.02.2025 Пулмолог: Замърсеният въздух води до сериозни здравословни проблеми . 32| 4826 |04.02.2025 Kyiv Independent: Тръмп иска украински редкоземни метали в замяна на помощ, а Киев е готов да се съгласи . 0| 2201 |04.02.2025 Всички психиатрични клиники отказват да приемат момичето, наръгало трима мъже в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads