Ако партии като Реформаторския блок, като извънпарламентарна опозиция, или като ГЕРБ, в момента парламентарна, приемат тези три основни принципа на протестиращите, те са добре дошли да подкрепят недоволството на гражданите, добави близкият до някои структури на Сорос активист. 

Все пак от „Протестна мрежа", а и той лично, не можели да повярват безрезервно на една партия, която три години не е направила нищо срещу олигархията, че сега, след като току-що е излязла от властта, ще започне да прави такива стъпки.