Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
6| 3944 | НОВИНИ

Асен Генов недоумява: Отварят първа глава за преговори на Сев. Македония за ЕС, а нашите евродепутати нямат позиция

Асен Генов
Асен Генов
“Унгария направи много силна заявка за въпроса със Северна Македония, че по време на председателството ще бъде отворена първата глава за преговорите. РСМ трябва да спази това, което е поела като ангажимент. Следващата седмица в ЕС предстои гласуване. Изпратили сме вече новите си евродепутати - нещо да сме чули по този въпрос?”, недоумява журналистът Асен Генов за липсата на позиция по темата. пред bTV.
 

Асен Генов припомни, че докато смятаме колко депутати са в лагера на Доган, и колко - в този на Пеевски, светът около нас не спира да се движи.

 

Подписахме писма за намерение с Гърция и Румъния за създаване на военен коридор на Източния фланг на НАТО. “Румъния е съсед и на Украйна - там ще бъде изградена най-голямата база на Източния фланг на НАТО. Оставаме извън този разговор”, каза още Асен Генов.

 

Журналистът обясни, че етническият мир няма как да е продукт на индивидуален стожер, в частния случай - на Ахмед Доган. “Опитът да се вкара етническата нотка е свързан с желанието да се придаде мажорно звучене. Етническият мир зависи от всеки един от нас, от всеки един български гражданин”, убеден е журналистът.

 

Един човек не може да е гарант за етнически мир - в случая - Доган. Проблемът с фактическата роля на ДПС в българската политика остава нерешен, каза още Генов.

 

Той се пошегува, че в медиите трябва да се открият отдели по “Политическа сеизмология” - за да бъдат измервани амплитудите на трусовете на българската политическа почва.

 

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Станислав Анастасов: Асен Василев и други министри са подписали писмо до Американското посолство, че Пеевски няма злоупотреби 29| 7316 | Станислав Анастасов: Асен Василев и други министри са подписали писмо до Американското посолство, че Пеевски няма злоупотреби УЕФА сменя правилото за голмайстор на Европейското - може да бъде повече от един 0| 3725 | УЕФА сменя правилото за голмайстор на Европейското - може да бъде повече от един Кои са най-желаните специалности след 7. клас? 0| 4343 | Кои са най-желаните специалности след 7. клас? "Заблуждава потребителите и не е достатъчно прозрачна". ЕК реже Илън Мъск, X нарушава дигиталното право 1| 3684 | "Заблуждава потребителите и не е достатъчно прозрачна". ЕК реже Илън Мъск, X нарушава дигиталното право

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads