1| 4269 |22.09.2018 НОВИНИ

България победи Иран с 3:0 на Световното по волейбол

.
Националният отбор на България по волейбол победи Иран с 3:0 (25:19, 28:26, 26:24) в среща от седма група на втората фаза от световното първенство, на което страната ни е домакин заедно с Италия.

Преди седмица "трикольорите" отстъпиха на същия този съперник с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25), но днес си отмъстиха и запазват шансове за място в Топ 6 на Мондиала.

За да стигнат до финалите в Торино, "лъвовете" трябва да победят САЩ утре и Канада в неделя.

"Трикольорите" спечелиха първата част срещу Иран с 25:19 точки, а вторият гейм вървеше точка за точка, преди азиатците да поведат с две при 24:22 и да се доближат максимално до изравняване. С помощта на капитана Виктор Йосифов българите отбелязаха три поредни точки и затвориха гейма на 26, съобщава bTV.

Третата част също бе равностойна, като при 21:20 Тодор Скримов реализира три поредни аса и даде четири възможности за нашите да затворят мача. Иранците отразиха и четирите, но след това Валентин Братоев реализира две поредни атаки, за да донесе победата.

Така България има актив от 12 точки и заема второ място в групата зад отбора на САЩ, който записа шестата си поредна победа на шампионата след 3:1 гейма срещу Канада. Американците имат 16 точки и утре ще са съперник на българите. Двубоят отново е от 20:40 часа в „Арена Армеец“.