Новият български посланик в Индия Елеонора Димитрова връчи акредитивните си писма в национална носия. Снимки от церемонията в Делхи бяха публикувани от Българския дипломатически институт.

Това е възможност, която държавният протокол насърчава и за жалост рядко се използва. А прекрасен повод да покажем богатите си традиции, обясниха от пресслужбата на Министерството на външните работи.