19| 3653 |25.03.2021 НОВИНИ

Отборът на Швейцария дойде, отнесе ни с 1:3, и ни остави да си сверявме часовниците

.
Източник: БНТ
Българският отбор по футбол загуби от Швейцари с 1:3. За съжаление това стана на старта на световните квалификации за Мондиала през 2022 г. Шакири и компания си поиграха първото полувреме с ”лъвовете” като котка с мишка и нанизаха 3 гола за ням и петнайсет минути.

Брийл Емболо в 7-ата минута, Харис Саферович в 10-ата, Джердан Шакири в 13-ата осигуриха футболната класика. Дори коментатор като Петър Василев, видял какво ли не през 30-гждишната си практика, призна, че по-слаб национален отбор не е виждал

"Лъвовете" започнаха кошмарно двубоя, акто не можеха да се противопоставят дълго време, гостите достигнаха над 70% владеене на топката.

Това бе първият мач, но и първият кошмар за новия селекционер на националите Ясен Петров.

Швейцарците, под ръководството на Владимир Петкович знаеха какво преследват и го постигнаха. По този начин те оглавиха група "С". Същата вечер се играе и друг мач от нашата грепа между Италия и Северна Ирландия.

България пък трябва бързо да забрави тази среща и да насочи фокуса си за след три дни, когато в София пристига отборът на "Скуадра Адзура".

Преди мача Ясен Петров и други футболни експертибяха на мнение, че този мач, ще ни даде възможност да си сверим часовниците по това, къде се намират националите ни. Е, очевидно изоставането е доста голямо...