Реклама / Ads
2| 3634 |10.03.2024 НОВИНИ

Бащата на "Червения пират": Психичните проблеми на сина ми се появиха преди 4 години

.
Николай Захариев, баща на Илко Захариев, по-известен още като "Червения пират" (вдясно) Източник: Стопкадър: Нова телевизия
Той е бащата на Илко Захариев, който българските служби нарекоха „Червения пират” и обвиниха в заплахи към различни хора, между тях и съдия Цариградска. В ефира на Нова телевизия застана Николай Захариев, който разказа повече за своя син.
 

Той съобщи, че е разбрал за обвиненията срещу Илко от новините. Бащата сподели, че не поддържа контакт със сина си от близо 10 години, тъй като е разведен с майка му.

 

„Той беше нормален ученик в математическата гимназия в Сливен, завърши с отличен успех, рисуването и математиката му се отдаваха. Кандидатства архитектура”, спомня си Захариев.





Той разказа още, че синът му бил по-затворен и не е имал много приятели. Бащата бе категоричен, че синът му не е имал психически проблеми като ученик. По негови думи проблемите са се появили преди 4 години.

 

Захариев отбеляза, че е изненадан, че Илко не е работел нищо. Той смята, че т.нар. Червен пират вероятно е подведен или се е поддал на влияние.

 

Бащата изрази надежда Илко да бъде приет в психиатрична клиника, за да се лекува.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 175 |10.12.2025 Какво може да направи България за блокираните тирове на „Кулата“? . 0| 200 |10.12.2025 Франция дари 40 пожарни робота на Украйна, които спасиха Нотр Дам . 0| 390 |10.12.2025 Shell скъсва с „Роснефт“: Нов етап за Каспийския нефтен коридор . 1| 442 |10.12.2025 Руснакът, издирван за Бейрут 2020, няма да бъде предаден на Ливан

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads