Това заяви Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията пред БНР относно вчерашната оставка на вътрешния министър Веселин Вучков. От стенограмата от вчера личи, че разговорът е прекъснат.
Това е втора криза след гласуването на рамката за посредниците за дълга. Представете си как изглежда страната отвън. В деня, в който идва директорът на ФБР, се оказва, че той няма с кого да говори. За Борисов е много важно вътрешният министър да е лоялен, лично лоялен. Той това не видя във Вучков. За съжаление, в рамките на деня, всички външни партньори започнаха да питат какво става, коментира анализаторът.