"В случай на голямо натоварване и липса на ред, ще се въведат допълнителни промени. Екипи на ЦГМ ще следят за натоварването", обяви кметът Йорданка Фандъкова.

Взето е още решение картите за пътуване в градския транспорт на хората с увреждания, които изтичат до 29 март, автоматично да бъдат удължени без да е необходимо отиване до пункт на Центъра за градска мобилност.  На всички метростанции е въведена организация за напомняне на пътниците да запазват по-голяма дистанция един от друг.