Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4323 | НОВИНИ

Бисер Петков: Заради издърпване на ухо не може да се отнеме дете

Бисер Петков
Бисер Петков Източник: БГНЕС
”Издърпването на ухо не може да бъде причина за отнемането на деца от семействата им. Това е несъстоятелна теза и не може да бъде причина за отнемане на деца”. Това заяви министърът на труда и социалната политика Бисер Петков в студиото на „Здравей, България”.
 

„Искам пак да потвърдя, че проектът на Националната стратегия за детето 2019 - 2030 година е оттеглен. По него не се работи. По никакъв начин чрез законодателни или по общо нормативни промени не се прокарват принципи и положения от проекто-стратегията”, посочи още той.

 

По думите му основанията за отнемане на дете от семейство не са променяни от 2003 година, когато са записани в чл. 25 от Закона за закрила на детето. 

 

„Отнемането на дете може да се случи когато грижата за него е неглижирана, детето е поставено в риск или ако детето е насилвано. Това са изброените основания при които като крайна мярка се предприема извеждане на детето от семейството”, обясни Петков.

 

„Всеки може да прецени, че дадено дете се нуждае от закрила и може да подаде сигнал. Но тук е ролята и преценката на органите за закрила на детето. Те трябва да преценят дали това дете наистина е подложено на риск и дали е необходима работа със семейството”, посочи още социалният министър.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Източници от ДАНС пред Фрог: Порожанов е махнат заради разпита му  в прокуратурата 10| 17669 | Източници от ДАНС пред Фрог: Порожанов е махнат заради разпита му в прокуратурата МРРБ глоби София с  1 млн. и половина лева заради ремонта на ”Графа” 7| 4417 | МРРБ глоби София с 1 млн. и половина лева заради ремонта на ”Графа” Жълт код за 12 области заради обилни валежи 0| 4830 | Жълт код за 12 области заради обилни валежи Каракачанов гневен заради Г. Делчев: Македония само ни използва, за да влезе в ЕС и НАТО 11| 7863 | Каракачанов гневен заради Г. Делчев: Македония само ни използва, за да влезе в ЕС и НАТО

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads