Това каза пред БНТ издателят и писател Божана Апостолова.

"Ако един българки писател не продаде 2 тиража поне, аз няма да спечеля като издател нито стотинка, а на него му плащам за продадена бройка.", сподели тя.


По думите й детската книга е много скъп продукт, защото е важно илюстрациите да отговарят на текста. Трябва да платиш добра сума на художник, защото ти трябват най-малко 100 илюстрации. Твърде много пари, които се трупат върху книгата, каза Апотолова.

Разпространителите, които нямат никаква заслуга освен книжарница под наем, взимат 40% от коричната цена на книгата, продължи издателят.