Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
9| 5640 | НОВИНИ

Борис Бонев ще може да е зам.-шеф на СОС

Борис Бонев
Борис Бонев
Общински съветник, който не е член на политическа група, ще може да бъде избиран за зам.-председател на Столичния общински съвет. Така за такъв пост ще може да бъде избран независимият общински съветник Борис Бонев от “Спаси София”.
 

Това е една от седемте промени в правилника за работа на СОС, които предлага групата на ГЕРБ. Предложенията бяха представени от председателя на СОС Елен Герджиков и Силвия Христова, която оглавява работната група за промяна на правилника.

 

Гражданите вече ще могат да присъстват на сесия на СОС, но при определен ред. Това ще става, когато гражданин отправя въпрос, представляващ обществен ред и предложения за включване на точки в дневния ред на СОС, те ще се разпределят от председателя на ресорните комисии. Ако точката бъде включена в дневния ред на сесията на СОС, то гражданинът, който я е предложил, ще може да присъства и ще има право да се изкаже.

 

Освен това общинските съветници вече ще могат да отправят питания не само към столичния кмет, но и към районните кметове.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Херо Мустафа представя своя анализ на срещата Тръмп-Борисов 5| 5451 | Херо Мустафа представя своя анализ на срещата Тръмп-Борисов Бойко Борисов: Котоошу е убедителен посланик и гордост за страната ни 4| 5786 | Бойко Борисов: Котоошу е убедителен посланик и гордост за страната ни Борисов пожела успех на новата ЕК 3| 5026 | Борисов пожела успех на новата ЕК Асен Агов видя химия между Борисов и Тръмп 19| 5047 | Асен Агов видя химия между Борисов и Тръмп

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads