Реклама / Ads
4| 3169 |19.02.2021 НОВИНИ

Борис Джонсън обеща ваксини за по-бедните държави

.
Източник: БГНЕС
Великобритания ще дари на по-бедни държави голяма част от ваксините, които ще останат след имунизирането на британците, обеща премиерът на страната Борис Джонсън.
 

При положение, че се очаква ваксинирането на всички пълнолетни във Великобритания да приключи през август или септември, ще има големи остатъци от общо 400 милиона дози, поръчани от правителството. Решението за това кога точно и колко дози ще бъдат дарени ще бъде направено по-късно през годината. Това ще зависи в голяма степен от доставките и дали ще e необходимо някакво допълнително ваксиниране, освен предвиденото досега.

 

Източник от правителството е цитиран да казва, че половината от остатъка по принцип трябва да отиде към схемата „Ковакс“ на ООН. Лондон вече дари и 548 милиона паунда на тази схема.

 

Днес по време на виртуалната среща на страните от Г-7 Джонсън се очаква да призове за увеличение на постъпленията по схемата „Ковакс“. Очаква се също той да призове богатите държави да подкрепят инициатива в рамките на 100 дни да се разработват нови ваксини за справяне с бъдещи кризисни ситуации. Близо 17 милиона британци до момента са получили първа доза ваксина.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3413 |06.09.2022 Борис Джонсън – „ракета-носител с изпълнена мисия“ . 13| 4636 |03.01.2022 Всеки 10-ти лекар в Англия е с коронавирус. Френското правителство провежда кризисно заседание . 5| 3539 |04.02.2021 Великобритания премина през поредната вълна от COVID-19 . 3| 3545 |29.01.2021 Ваксината NovaVax - близо 90% ефективна срещу британския щам на COVID-19

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads