Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 3671 | НОВИНИ

Борис Попиванов: Трима от всеки четирима избиратели все още не са упражнили правото си на глас

Борис Попиванов
Борис Попиванов Източник: БГНЕС
Трима от всеки четирима български избиратели не са упражнили все още правото си на глас. Това заяви политологът Борис Попиванов от „Галъп“, цитиран от Българската национална телевизия.
 

Според „Галъп интеренешънъл“ към 15.00 часа избирателната активност е 24,8%.

 

Според социологическата агенция „Алфа Рисърч“ към 14.00 часа избирателната активност е била 22.3%.

 

Социологът Павел Вълчев от „Алфа Рисърч“ заяви, че се очаква по-ниска избирателна активност с около 5%, в сравнение с изборите от 4 април. Ако тази активност се запази може да имаме под 3 млн. избиратели, което ще е негативен рекорд.

 

Вълчев заяви, че сутринта се е отчитала по-висока активност. Към момента се отчита по-слаба активност от младите хора, които все още не са се активизирали.

 

Социолозите отчитат като причина за активността до момента ниската мотивираност у хората, умората, както и летните отпуски.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Борисов за изборите: Благодаря на Господ, че ме оставиха жив. Същите хвърляха хора на прасетата. Хаос! 56| 16041 | Борисов за изборите: Благодаря на Господ, че ме оставиха жив. Същите хвърляха хора на прасетата. Хаос! Политолог: Борисов прекрачи две червени линии – плюене по българския консенсус спрямо РСМ и коленичене пред Падишаха 11| 40738 | Политолог: Борисов прекрачи две червени линии – плюене по българския консенсус спрямо РСМ и коленичене пред Падишаха Политологът Димитър Ганев: Трифонов е малък взрив и по-малък цар от Борисов и Симеон 6| 5247 | Политологът Димитър Ганев: Трифонов е малък взрив и по-малък цар от Борисов и Симеон АФП: Оттеглянето на Борисов отвори кутията на Пандора, серийна корупция в България 15| 35819 | АФП: Оттеглянето на Борисов отвори кутията на Пандора, серийна корупция в България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads