Това заяви премиерът Бойко Борисов по време на поредното си включване на живо във Facebook.

Хотелите също са в готовност да осигурят легла, ако това се наложи. Как биха могли да се използват е преценка на здравните власти.

Вчера вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова поиска от бранша да отдели хотели за болни и карантинирани заради COVID-19. Тя обеща, че здравното министерство ще поеме разходите.

Проблемът с недостигът на легла е осезаем, но медицински служители алармират по-скоро за липсата на човешки ресурс.