Историческата визита на българския министър-председател, свързана с подписване на Договора за приятелство, сътрудничество и добросъседство продължава втори ден.

Повод за днешната проява е 114-годишнината от избухването на Илинденско-Преображенското въстание, което е национален празник на Македония.

След 18 години на дипломатически усилия, вчера България и Македония подписаха исторически пакт, с който признаха общата си история.