0| 4298 |21.08.2016 НОВИНИ

Бразилия взе златото по футбол, германците втори с три греди

.
Неймар този път плаче от радост - златото е за Бразилия
Бразилия ликува с олимпийското злато по футбол.”Селесао” победи драматично с 5:4 Германия след дузпи на митичния стадион ”Маракана”. В редовното време мачът завърши 1:1. В продълженията резултатът остана същият.

След спомена от загубения финал срещу Уругвай пред 200 хиляди зрители на световното през 1950 г. и след шамара при 1:7 срещу Германия в полуфинала на световното през 2014 г. Насред Бразилия, дойде време и за радост.

Съдбата отреди на Неймар честта да се превърне в герой. Нападателят на "Барселона" вкара зрелищен гол от фаул в 27-ата минута. След това отбеляза и решителната дузпа. По този начин той заличи лошото си представяне в предишните мачове, когато публиката не му спести освирквания.

Германците изравниха чрез Макс Майер в началото на второто полувреме. При дузпите всички от състава на домакините бяха точни, а единствения пропуск направи Нилс Петерсен, чийто удар беше спасен от вратаря Вевертон.

През първото полувреме бразилците не успяваха да създадат чисти положения. Германците, от своя страна, нямаха късмет, като три пъти удариха гредите а треньорът Хрубеш щеше да получи инфаркт.

Руски сайтове дори написаха, че българската пророчица Ванга била предсказала триумфа на бразилците на Олимпиядата още през 80-те години.