Реклама / Ads
4| 3338 |21.03.2023 НОВИНИ

Брюксел одобрява законопроекта за отчетността на главния прокурор

.
Брюксел приветства намеренията на България да въведе правен механизъм за отчетност и наказателна отговорност на главния прокурор и неговите заместници. Това каза еврокомисарят по правосъдие Дидие Рейндърс след заседание на Съвета по общи въпроси на ЕС, на което бяха разгледани докладите за върховенството на закона за миналата година на България и още четири държави от ЕС, съобщава БНТ.
 

Рейндърс припомни, че намерението на България за въвеждане на такъв механизъм е част и от Плана за възстановяване и устойчивост на страната. Еврокомисарят по правосъдието коментира, че българската комисия за борба с корупцията вече работи, но се очакват повече резултати, както повишаване на почтеността на публичната администрация. Брюксел очаква и законодателни мерки за регулиране на лобизма.

 

Рейндърс отбеляза, че се очакват резултати и от създадения Съвет за развитие на гражданското общество. По отношение на медиите Европейската комисия очаква от България мерки за повишаване на прозрачността при предоставянето на държавни средства за реклама.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1990 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 1860 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 2060 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2206 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads